Serie A

Lautaro refuzon rinovimin e kontratës, Inter gati ta shesë këtë verë

Pasi triumfoi në Copa America me Argjentinën, Lautaro Martinez pritet të rikthehet në Milano, pasi të hënën do të vihet nën urdhrat e Simone Inzaghit për të nisur përgatitjet për sezonin e ri, megjithatë e ardhmja e tij te klubi zikaltër është gjithmonë e më shumë në pikëpyetje.

Shkak është bërë mungesa e rinovimit, që ka filluar të shqetësojë jo pak drejtuesit e Interit, të cilët tashmë duken të bindur të shesin sulmuesin argjentinas, nëse nuk arrijnë t’i marrin firmën për zgjatjen e kontratës brenda dy javëshit të parë të gushtit.

Kontrata e Lautaros skadon në verën e 2023-shit dhe Interi arriti një akord paraprak për rinovimin e saj me një rritje të ndjeshme të pagës, por që gjithçka u sfumua, pasi argjentinasi ndryshoi menaxher dhe përfaqësuesi aktual ka refuzuar të ulet për negociata me zikaltrit.

Synimi i Marottës e Ausilios është të “blindojnë” argjentinasin me një kontratë të vlefshme deri në verën e 2025-ës dhe me një pagë prej të paktën 4.5 milionë eurosh në sezon, megjithatë vetëm pas rikthimit të Lautaros në Milano pritet të mësohet më shumë për synimet e tij.

Ndërkohë siç zbulojnë mediat angleze, pak ditë më parë në zyrat e klubit zikaltër trokiti klubi i Arsenalit, që ofroi 80 milionë euro për të arrë kartonin e argjentinasit, por vetë ky i fundit refuzoi një transferim në Londër, duke bërë me dije se përveç Interit, do të mirëpriste vetëm një transferim në kampionatin spanjoll.

Tani dyshja Marotta-Ausilio do të duhet jo vetëm të negociojë për rinovimin e Lautaros, por të marrë në konsideratë edhe ofertat në drejtim të tij, pasi nëse shkohet verën e ardhshme me vetëm një vit kontratë, kartoni i sulmuesit mund të shitet shumë më lirë sesa vlera e tij në treg.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency