Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Lautaro: S’e prisja, Lukaku më zhgënjeu! Veproi njësoj me gjithë shokët

Lautaro Martinez ka prekur disa tema të ndryshme gjatë rrëfimit për GDS. Kapiteni i ri i Interit, është i uritur për sezonin e ri. Argjentinasi dëshiron të fitojë trofe me zikaltrit e Simone Inzaghit.

25-vjeçari nuk harron as “tradhtarin” Romelu Lukaku, duke theksuar se ka mbetur i zhgënjyer nga ish-shoku i skuadrës dhe i repartit të sulmit.

Të mbash shiritin e kapitenit do të thotë të marrësh më shumë përgjegjësi brenda ekipit dhe brenda dhomës së zhveshjes.

Por gjithmonë kështu jam sjellë edhe më parë. Unë kam një objektiv: dua t’u jap një dorë shokëve në nevojë.

Dua të jem në lartësinë e kampionëve të mëdhenj që kanë mbajtur shiritin e kapitenit tek Interi. Dhe t’i bëj të gjithë krenarë për mua.

Dua të fitoj titullin kampion si kapiten, e kam të fiksuar në kokë këtë qëllim. Unë dhe shokët e mi e kemi dërguar shumë lart Interin. Tani janë rritur pritshmëritë.

Lexo edhe:

Thuram? Është shumë inteligjent, di ta përdorë mirë trupin dhe është shumë teknik. Një lojtar që do të na japë një dorë të madhe.

Lukaku? U zhgënjeva prej tij, mbeta keq, nuk e mohoj. Edhe unë u përpoqa ta telefonoja në ato ditë kaosi, por nuk m’u përgjigj kurrë. Kështu veproi edhe më shokët e tjerë. Nuk iu përgjigj askujt…

Pas gjithë këtyre viteve së bashku, unë u zhgënjeva prej tij. Por është zgjedhja e tij dhe i uroj fat”, theksoi kampioni i botës me Argjentinën.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...