Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Lavdi, para dhe… Skriniar, ja pse Interit i duhet patjetër fitorja ndaj Plzenit

Skriniar mbyll sezonin para kohe
Skriniar mbyll sezonin para kohe

Nëse Interi do të fitojë ndaj Victoria Plzenit këtë të mërkurë në ndeshjen e raundit të pestë të fazës së grupeve, zikaltrit do të jenë automatikisht në 1/8-at, pavarësisht se çfarë do të bëjë Barcelona kundër Bayernit.

Lënia pas e “blaugranave” do të ishte një arritje e madhe dhe jo vetëm për lavdi. Avancimi në fazën tjetër do t’i lejonte klubit zikaltër të arkëtonte rreth njëzet milionë euro, që sipas “Tuttosport” do të përdoreshin për t’i propozuar rinovim e kontratës me 6 milionë euro në sezon plus bonuset mbojtësit Milan Skriniar, kontrata aktuale e të cilit përfundon në qershor.

Drejtuesit e Interit do ta gjejnë rrugën, sipas “Tuttosportit”, për ta bindur sllovaku që të herë të zezën mbi të bardhë. Ai do të jetë në qendër të projektit dhe do të ketë edhe shiritin e kapitenit në mungesë të Handanovicit dhe dhe Brozovicit. Në çdo rast, do të jetë një negocim i shpejtë: duhet një zgjidhje përfundimtare përpara Kupës së Botës, sepse shitja në janar (drejt Parisit) do të bëhej pothuajse e pashmangshme.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...