Futboll

Lavezzi merr miratimin për të luajtur një ndeshje lamtumire në Napoli

Sulmuesi argjentinas Ezequiel Lavezzi njoftoi nëntorin e kaluar lamtumirën nga futbolli profesionist, ndërsa ceremoninë zyrtare të tërheqjes nga sporti me të cilin bëri karrierë, ka vendosur ta organizojë në stadiumin “Diego Armando Maradona” të Napolit.

Lavezzi veshi fanellën e skuadrës napolitane për 5 sezone, nga vera e 2007-ës deri në atë të 2012-ës dhe kishte shprehur dëshirën që lamtumirën zyrtare ta jepte me një ndeshje pikërisht në stadiumin e qytetit.

Zyra për sportin në bashkinë e Napolit është treguar e gatshme të vërë në dispozicion stadiumin “Diego Armando Maradona” për sfidën e lamtumirës së Lavezzit, që gjithsesi nuk ka ende një datë se kur mund të luhet.

Kjo pasi vetë sulmuesi pati deklaruar se shpreson që të luajë një ndeshje lamtumire në Napoli, por me praninë e tifozëve dhe diçka e tillë vështirë se do të jetë e mundur para muajit shtator.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency