Merkato

Laxalt bën gati valixhet, gati akordi me Atalantën

Dy mbrojtës anësorë do të largohen deri në fund të merkatos, tha Paolo Maldini para pak ditësh në një konferencë për shtyp, ndërsa i pari që ka bërë valixhet gati për të lënë Milanon, është Diego Laxalt.

Mbrojtësi i majtë uruguaian iu bashkua kuqezinjve në verën e kaluar dhe arriti të luajë 20 takime, por pa arritur të bindë dhe të fitojë një vend titullari, ndërsa hapësirat i janë reduktuar edhe më tej, me afrimin e Theo Hernandez.

Laxalt ka adhurues të shumtë në Serinë A, por skuadra që është në “pole” për shërbimet e tij, është Atalanta, që kërkon ta ribashkojë me Gasperinin, trajner që ka stërvitur uruguaianin edhe te Genoa.

Sipas mediave italiane, marrëveshja mes klubeve është arritur për një huazim të thjeshtë, me të drejtë blerjeje, që shndërrohet në detyrim blerjeje, nëse futbollisti do të luajë një shifër të caktuar ndeshjesh.

Nesër ose pasnesër pritet që uruguaiani të kryejë vizitat mjekësore dhe të nënshkruajë me Atalantën, para se të zbresë në stërvitje nën urdhrat e trajnerit GianPiero Gasperini.

Përveç Laxalt, emri tjetër që pritet të largohet nga kuqezinjtë është kroati Strinic, i cili erdhi gjithashtu verën e kaluar, por për shkak të problemeve në zemër, nuk luajti asnjë ndeshje zyrtare me Milanin dhe tashmë mund të përfundojë në kampionatin francez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency