Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Lazio duhet të fitojë”, Tare: Çdo trofe ka vlerë, qoftë edhe ai i Conference League

FERRARA, ITALY - SEPTEMBER 15: SS Lazio Manager Igli Tare during the Serie A match between SPAL and SS Lazio at Stadio Paolo Mazza on September 15, 2019 in Ferrara, Italy. (Photo by Marco Rosi/Getty Images)

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dashur të bëjë një sqarim për Conference Leaguen.

Ndërsa ka folur për mediet italiane, shqiptari theksoi se duke qenë se Lazio është në Conference League, atëherë duhet të bëjë gjithçka për ta fituar atë trofe.

“Për rritjen e klubit do të ishte e rëndësishme që Lazio të luante çdo vit në kompeticionet më të mira evropiane, por tani që jemi në Conference League dua që Lazio t’i nderojë ata gjatë gjithë rrugës. Ne duhet të bëjmë më të mirën për të fituar. Një trofe është gjithmonë i rëndësishëm dhe mbetet në vitrinë për përjetësi.”-tha Tare.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...