Merkato

Lazio ëndërron titullin kampion, Inzaghi në “radarët” e Barcelonës

Lazio po rezulton një surprizë këtë sezon në kampionatin italian, teksa pas fitores ndaj Interit është ngjitur në vendin e dytë me një pikë më pak se Juventusi kryesues dhe ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për titullin kampion.

Meritë ka padyshim Drejtori Sportiv i klubit bardhekaltër Igli Tare, por edhe trajneri Simone Inzaghi, që erdhi përkohësisht në stol dhe prej disa sezonesh ka arritur të ndërtojë një skuadër që luan futboll argëtues dhe të shpejtë.

Pikërisht për këtë arsye tekniku ka përfunduar nën vëzhgimin e Barcelonës, që nuk ka ndërmend t’i besojë Setien edhe përtej këtij sezoni dhe që po studion alternativat për një emër të ri për pankinën.

Inzaghi i plotëson më së miri kriteret e katalanëve, pasi skuadra e tij ushtron një futboll të shpejtë e vertikal, ndërsa edhe mosha premton për të nisur një projekt afatgjatë me klubin spanjoll.

Megjithatë përveç Simone Inzaghit, klubi katalan ndjek me vëmendje edhe emra të tjerë interesantë si trajneri i Ajaxit Eric Ten Haag, ai i Manchester City-t Pep Guardiola, dhe ish legjenda e mesfushës, Xavi Hernandez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency