Serie A

Lazio mposht bindshëm Leccen, Strakosha pret 11-metërsh, Roma “bie” në “Tardini”

Gola me bollëk në sfidën e “Olimpicos” mes Lazios dhe Lecces, me bardhekaltrit e Inzaghit që siguruan fitoren e katërt radhazi në Serinë A me rezultatin 4-2, vetëm pak ditë pas zhgënjimit me Celitc në Europa League, në të njëjtin impiant.

Spikati në këtë përballje me dygolësh argjentinasi Joaquin Correa, që hapi dhe mbylli serinë e golave për vendasit. Listës së golashënuesve bardhekaltër iu shtuan Milinkovic-Savic dhe Ciro Immobile, me këtë të fudit që kryeson bindshëm listën e golashënuesve në elitën e futbollit italian me 14 finalizime, 5 më shumë se Lukaku i Interit. Në krahun tjetër e gjetën rrjetën Lapadula dhe La Mantia, por që nuk mjaftuan për të shmangur humbjen e 6-të sezonale të puljezëve. Duhet theksuar se në minutën e 67-të, Strakosha priti një 11-metërsh (goditi Babacar), duke shmangur golin e barazimit për miqtë, kur rezultati ishte 2-1.

Pëson një disfatë të rëndë pas tri fitoreve radhazi Roma, e cila u dorëzua 2-0 në fushën e Parmës, duke u zhvendosur poshtë zonës Champions në renditje. Në “Tardini” golat e Parmës u shënuan në pjesën e dytë dhe kanë për autorë Sprocati dhe Cornelius.

Dy takimet e tjera Sampdoria – Atalanta dhe Udineze – SPAL përfunduan në barazim pa gola.

Cagliari me hap Championsi, Fiorentina “shkërmoqet” në Sardenjë

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency