Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Lazio gjen drejtorin e ri sportiv, ja kush do e marrë vendin e Igli Tares

Lazio do të ndryshojë drejtorin sportiv këtë verë, me kontratën e Igli Tares që skadon në qershor dhe që nuk do të rinovohet.

Klubi italian ka vendosur që të promovojë Angelo Fabianin, ish-drejtor sportiv i Salernitana-s dhe menaxher aktual i ekipit “Primavera” dhe atij të femrave.

Lexo edhe:

Kështu Tare do të largohet nga posti i drejtorit sportiv të Lazios pas plot 15 vitesh, ndërsa për shqiptarin ka oferta nga Juventus në Itali si edhe nga Bayer Leverkusen dhe Hoffenheim në Gjermani.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...