Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Lazio “hap” thesin, gati firma me ish-mbrojtësin e Real Madrid

Lazio kërkon të afrojnë Sergio Reguilon, për t’i dhënë Sarrit mbrojtësin që i duhet për krahun e majtë.

Sipas raportimeve nga Italia, spanjolli mund të lëvizë nga Tottenham-i në drejtim të klubit të Seria A në formë huazimi, me të drejtën e blerjes për 20 milionë euro në fund të huazimit.

Megjithatë ky operacion mbetet pak i komplikuar, duke qenë se në Angli 25-vjeçari fiton 3.6 milionë euro në sezon.

Lazio shpreson që Tottenham të mund të pranojë një marrëveshje të stilit Ndombele-Napoli, duke paguar një pjesë të pagës së tij.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....