Serie A

Lazio në superformë, mposht Sassuolon për fitoren e 5-të rresht!

Lazio e Simone Inzaghit është në superformë. Bardhekaltrit morën fitoren e 5-të rresht mes kampionatit dhe Kupës së Italisë teksa mposhti në stadiumin Olimpico 2-1 me përmbysje Sassuolon e De Zerbit. Nisi keq sfida për Lazion që pas vetëm 6 minutash e pa veten në disavantazh me miqtë që realizuan me sulmuesin kryesor Francesco Caputo. Gjithsesi Lazio i mori shpejt frenat e lojës në dorë dhe në minutën e 25-të riktheu baraspeshën me golin e realizuar nga Milinkovic-Savic. Për të udhëhequr bardhekaltrit drejt suksesit të 4-t radhazi në Serie A, mendoi i përhershmi Ciro Immobile që në minutën e 71-të u gjend në vendin dhe kohën e duhur për të shënuar dhe për t’i dhënë tre pikët Lazios në këtë sfidë. Falë këtij suksesi skuadra e Inzaghit barazoi Napolin në vendin e 6-të në kuotën e 34 pikëve. Vazhdon kriza e Parmës që në ndeshjen e mbrëmjes u mposht 0-2 nga Sampdoria në Enio Tardini. Golat për skuadrën e Ranierit u realizuan të dy në pjesën e parë nga japonezi Yoshida dhe sulmuesi senegalez Balde Keita.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency