Kombëtare

Lazio përshëndet Canën : “Prania jote, nder për ne!”

Lajmi për lamtumirën e kapitenit historik të Shqipërisë Lorik Cana nga futbolli i luajtur ka kapërcyer kufijtë e vendit, sikundër edhe jehona e karrierës së shkëlqyer të ish-numrit 5 kuqezi, që në 14 vite përfaqësoi denjësisht jo vetëm fanellën kuqezi, por edhe ato të klubeve të mëdha europiane, si Sunderland, Marseille, Gallatasaray, Nantes, Lazio e PSG. Mbrëmjen e 9 tetorit, në ndeshjen historike Shqipëri-Itali, që u luajt në Shkodër, mbrojtësi me numrin më të madh të ndeshjeve në përfaqësuesen tonë të futbollit (plot 93) i dha lamtumirën futbollit në ceremoninë e organizuar nga Federata Shqiptare. Kjo është pasqyruar edhe në të përditshmet sportive franceze dhe ato italiane, por mbi të gjitha qëndron falenderimi që klubi i Lazios ka zgjedhur t’i dedikojë Canës në faqet zyrtare:

Faleminderit Lorik Cana! Ka qënë një nder për ne prania jote. Urojmë që e ardhmja të të rezervojë kënaqësi të mëdha.”

Mbrojtësi 34-vjecar, i cili qëndroi te Lazio në sezonet 2011 – 2015, ku numëron plot 111 takime me fanellën bardhekaltër, ka shënuar suksese me klubin italian, sic ishte edhe fitorja historike e Kupës së Italisë në maj të vitit 2013, ku dha kontributin e tij për 90 minuta. Për Canën, që tashmë ka nisur një kapitull të ri në jetën e tij, kujtimet e fushës do të mbeten gjithnjë të vulosua në zemër, sikundër do të jetë edhe ai në zemrat e tifozëve shqiptare dhe jo vetëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency