Serie A

Lazio qan mungesën e sulmuesve, Milani e mposht dhe i vret ëndrrën për titull

Lazio është dorëzuar pa kushte në “Olimpico” përballë Milanit, teksa është mposhtur me rezultatin e pastër 0-3 dhe ka parë t’i venitet ëndrra për t’u rikthyer te titulli kampion që mungon prej vitit 2000.

Pa Immobilen e Caicedon të pezulluar, të cilët të dy së bashku kanë shënuar më shumë se gjysmēn e golave të Lazios këtë sezon, bardhekaltrit ishin një skuadër normale, për të mos thënë e rëndomtë dhe pa ide pēr lojën.

Këtë fakt e shfrytëzoi maksimalisht tekniku i Milanit Stefano Pioli, i cili kishte karikuar maksimalisht të tijtë dhe mori përgjigjen e duhur në fushë pasi Ibra me shokë u shfaqën padronë të “Olimpicos”.

Pas disa shkëndijash të fillimit, milanezët zhbllokuan sfidën në minutën e 23-të me turkun Hakan Calhanoglu, i cili gjuajti nga jashtë zone dhe topi i devijuar të trupin e një futbollisti bardhekaltër, u ndal në trekëndëshin e portës së mbrojtur nga Thomas Strakosha, i cili nuk mundi të bëjë asgjë për të shmangur golin.

Vetëm 10 minuta më vonë, kuqezinjtë zbritën rrezikshëm nga e djathta dhe Saelemaekers krosoi në zonë, por topi u ndal në mënyrë naive me dorë nga mbrojtësi veteran i Lazios, Ionut Radu dhe arbitri Calvarese nuk ngurroi të japë penallti në favor të Milanit.

Nga pika e bardhë gjuajti gjiganti suedez Zlatan Ibrahimoviç, i cili mposhti për herë të dytë Strakoshën çoi Milanin në pushim të ndeshjes me avantazhin e dyfishtë, ndërsa vetë preferoi të mos kthehet më në fushë në pjesën e dytë.

Pioli vendosi të zëvendësojë Ibrën me kroatin Rebiç, i cili nuk e harroi zakonin as mbrëmjen e sotme, pasi në minutën e 59′ shënoi edhe golin e tretë për Milanin, duke “vrarë” përfundimisht ndeshjen.

Lazio bëri shumë pak për të shmangur humbjen dhe tani e sheh veten plot 7 pikë larg kreut, një shifër kjo thuajse e pamundur për t’u rikuperuar në 8 javët e mbetura të kampionatit, ndaj ëndrra për titullin kampion do të mbetet në sirtaret e klubit kryeqytetas.

Nga ana tjetër Milani lë pas krahëve atë barazim zhgënjyes ndaj Spalit dhe me fitoren e sotme rikthehet në vendin e gjashtë me 46 pikë, vetëm dy më pak se Roma e vendit të pestë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency