Serie A

Lazio rikthehet te suksesi, Parma larg formës së sezonit të kaluar

Një gol i Ciro Immobiles në pjesën e parë dhe një tjetër i Adam Marusic në të dytën, rikthyen Lazion te fitorja ,në sfidën e javës së katërt, përballë Parmës në “Olimpico”.

Bardhekaltrit e Simone Inzaghit vinin pas dy ndeshjesh pa fitore në kampionat, që bëhen tre, nëse shton edhe sfidën në Europa League, por mbrëmjen e sotme zhvilluan një takim mjaft të mirë, ndaj një kundërshtari për të mos u nënvlerësuar.

Megjithatë përveç fitores, nuk munguan as “shkëndijat” te skuadra kryeqytetase, teksa në minutën e 63-të Inzaghi vendosi të zëvendësojë Immobilen, por sulmuesi italian nuk e priti aspak mirë dhe reagoi ashpër ndaj teknikut.

Nga ana tjetër, Parma mori humbjen e tretë në katër javët e para të kampionatit, duke treguar se është larg formës që shfaqi një sezon më parë dhe se mbijetesa do të jetë një sfidë e vështirë këtë vit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency