Serie A

Lazio, “rul” që “shtyp” çdo kundërshtar, Immobile merr topin

Lazio si një rul që shtyp çdo gjë që i del përpara. Formën e jashtëzakonshme që po kalon në Serinë A, ekipi bardhekaltër e konfirmoi edhe në sfidën e “Olimpicos” kundër Sampdorias, të cilën e ndëshkoi plot 5 herë, duke pësuar vetëm një gol në fund.

3 golat e parë skuadra e drejtuar nga Simone Inzaghi i realizoi brenda 20 minutave të para. Fillimisht e zhbllokoi rezultatin Caicedo (7’), ndërsa Immobile realizoi dy gola brenda 3 minutave (17’ dhe 20’), të parin me 11-metërsh.

Në epërsi të trefishtë, Lazio luajti lirshëm dhe nuk hoqi dorë nga sulmet edhe në pjesën e dytë, teksa e tundi edhe dy herë të tjera rrjetën me Bastos (55’) dhe sërish Immobilen me penallti (65’).

Sampdoria mundi ta realizonte golin e nderit me Linetty (74’), por vetëm një minutë më vonë skuadra gjenoveze mbeti me një lojtar më pak, pasi Chabot mori karton të kuq si rrjedhojë e një ndërhyrjeje të gabuar si lojtar i fundit.

Për Lazion kjo ishte fitorja e 11-të radhazi në Serinë A, sukses që e ngjit në kuotën e 45 pikëve, një më pak se Interi i vendit të dytë (luan këtë të diel ndaj Lecces në transfertë).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency