Serie A

Lazio triumfon në Udine, shkon me moral të lartë në derbi

Pavarësisht startit të kampionatit me dy humbje, Lazio është ringritur dhe sot në transfertën ndaj Udineses ka triumfuar me rezultatin 1-2, duke shënuar edhe fitoren e katërt radhazi.

Në Friuli gjithçka u zhvillua në pjesën e dytë, me Acerbin që shënoi në minutën e 63-të dhe më pas me Correan, i cili dërgoi topin në rrjetë pas një aksioni mjaft të bukur personal në të 66-ën.

Udinese u zgjua dhe rihapi takimin në minutën e 80’, por minutat e mbetura, bashkë me ato 6 shtesë të akorduara nga gjyqtari, nuk mjaftuan për të ndryshuar rezultatin.

Me këtë fitore Lazio shkon në kuotën e 12 pikëve, aq sa aktualisht ka vetëm Napoli, ndërsa në fundjavë shkon e qetë në derbin e kryeqytetit me Romën, që do të luhet të shtunën në mbrëmje në “Olimpico”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency