Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Le Graet, ky “thëngjill i mbuluar”, ngacmoi seksualisht edhe vartësen me post të lartë

Nuk kanë të sosur telashet për Noel Le Graet, president i Federatës Franceze të Futbollit, i pezulluar deri në publikimin e auditimit të porositur nga Ministria e Sportit.

Florence Hardouin, menaxhere e përgjithshme e Federatës së Futbollit të Francës, e pezulluar nga detyra si masë paraprake, i dërgoi një deklaratë gazetës prestigjioze “Le Monde”, në të cilën specifikonte se kjo dispozitë lidhet drejtpërdrejt me zbulimet që ajo dyshohet se ka bërë për vetë Le Graet:

“Shkarkimi i zonjës Hardouin vjen dyzet e tetë orë pasi ajo u besoi disa njerëzve aktet e “ngacmimeve seksuale dhe morale” që ajo pësoi nga z. Le Great.

Ajo kurrë nuk zbuloi se çfarë vuajti për disa vite për të mbrojtur institucionin, familjen dhe pozicionin e sj”, – tha zëdhënësja Dominique Rouch.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...