Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Le të ëndërrojmë përsëri”, Inzaghi: “Betejë” me Atleticon, Simeone miku im

inzaghi

Simone Inzaghi ka respekt të madh për Atletico Madrid dhe trajnerin Diego Simeone. Me të cilin ka luajtur e fituar si futbollist te Lazio.

Nënkampionët e Europës duan të mbërrijnë sërish në finalen e Champions League, por më parë duhet kaluar pengesa “Colchoneros”.

Një ndër ekipet më të vështira dhe të padëshiruara për t’u përballur. Në lidhje me shortin trajneri i Interit theksoi:

Do të shijojmë dy ndeshje fantastike. Do të përballen dy skuadra të nivelit të lartë në dy stadiume shumë të bukura dhe me tifozë të jashtëzakonshëm.

Jemi të lumtur, sepse vazhdojmë të luajmë ndeshje kaq të rëndësishme në Europë. Atletico ka zhvilluar dy finale në Champions gjatë 10 viteve të fundit.

Lexo edhe: 

Ata kanë një traditë të madhe në këtë kompeticion, por jo më pak traditë ka Interi. Duam të ëndërrojmë përsëri për t’u dhuruar tifozëve tanë një tjetër gëzim.

Simeone? Trajner i madh. Kam një marrëdhënie të shkëlqyer me Diegon. Kemi fituar shumë së bashku, mbi të gjitha një titull kampion me Lazion.

Do kemi kohë të mendojmë për Atleticon dhe përgatitjen e dy ndeshje të mëdha ndaj tyre. Do të jenë dy beteja të zjarrta, do të punojmë fort që të jemi gati”, u shpreh trajneri i Interit.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...