Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Leao: Duhet të fitonim 3-0, kualifikohemi në Londër

Milani fitoi 1-0 raundin e parë ndaj Tottenhamit, përballje që u vendos nga goli i Brahim Diaz. Kuqezinjtë luftuan fort dhe menaxhuan avantazhin e shpejtë.

Ylli i kampionëve të Italisë, Rafael Leao foli për uefa.com në lidhje me suksesin ndaj skuadrës së Antonio Contes.

Pas tri javësh, djemtë e Piolit do të synojnë në Londër kualifikimin në çerekfinalet e Champions League. “Jam i lumtur për fitoren. E dinim mirë rëndësinë e kësaj ndeshjeje.

Lexo edhe:

Bëmë një punë të mirë dhe siguruam një fitore të rëndësishme. Sipas mendimit tim, ndeshja duhet të përfundonte 3-0 për ne. E kryem mirë detyrën tonë, por kemi edhe ndeshjen e kthimit.

Do të luajmë në Londër, atje na pret një përballje e vështirë. Por, ne do të ikim atje për të fituar dhe për t’u kualifikuar”, deklaroi Leao.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...