Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Leao këmbëngul për transferimin në Premier League: Ëndërroj Topin e Artë dhe Champions League

Ndërkohë, që Milan pret për riaftësimin e plotë të Rafael Leaos si mundësia e vetme për të shpresuar në një përmbysje ndaj Interit në gjysmëfinalen e Champions League (të parën kuqezinjtë e humbën me shifrat 2-0), portugezi flet në një intervistë të gjatë për revistën “Gaffer” ku edhe njëherë thekson dëshirën e tij për t’u aktivizuar një ditë në Premier League.

Ndër të tjera, sulmuesi i kuqezinjve shton se ëndërron dhe mendon për Topin e Artë, por edhe për një tjetër trofe prestigjioz si kupa me “veshë të mëdha” e Champions League.

Lexo edhe: 

“Mendoj se çdo futbollist dëshiron të luajë në Premier League sepse është një kampionat shumë konkurrues. Atje luhet një futboll që të përfshin totalisht, bëjnë pjesë klube të mëdha dhe ka një publik shumë të gjerë.

Megjithatë, aktualisht edhe Serie A është shumë mirë e pozicionuar mes kampionateve kryesore të Europës, por e them me siguri se në të ardhmen dua një eksperiencë në Premier League. Objektivi im personal është të fitoj Champions League dhe Topin e Artë”, u shpreh Leao.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...