Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Leao, mos vepro si Donnarumma! Respekto Milanin dhe rinovo”

Rafael Leao theksoi se është i fokusuar te Milani, por nuk e përjashtoi faktin që në të ardhmen do të provojë veten në një tjetër kampionat.

Ylli i kuqezinjve nuk po rinovon kontratën, tifozët duhet të presin akoma, ndërkohë që Fabio Capello, ish-trajneri i Milanit, shpreson të mos përsëritet historia e Donnarumma.

Nëse Leao është bërë ky që është bërë, kjo ka ndodhur prej Milanit. Ai duhet të shprehë mirënjohjen ndaj klubit, diçka që Donnarumma nuk e bëri.

Nëse mirënjohja nuk ekziston më, është e kotë të flasim. Leao është lojtar i rëndësishëm, edhe në Botëror shfaqi potencialin e tij”, u shpreh Capello.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...