Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Leao tallet nga tifozët e Sportingut, Federata Portugeze: Duhet të dënohen publikisht!

Rafael Leao dhe Joao Mario u tallën nga tifozët në stadiumin “Jose Alvelade” në ndeshjen të cilën Portugalia e fitoi kundër Lihtenshtejnit, në kuadër të EURO 2024, për shkak të largimit të tyre nga Sporting Lisbonës dhe ngjarjeve pasuese në karrierën e tyre përkatëse.

Një episod që preku shumë Federatën Portugeze të Futbollit, me presidentin Fernando Gomes, që u doli në mbrojtje lojtarëve.

Lexo edhe: 

“Unë e konsideroj të papranueshme që çdo lojtar i kombëtares mund të shahet nga tifozët e tyre kur dalin në fushë. Këto sulme më kanë shkaktuar mosbesim, trishtim dhe neveri. Kjo mungesë respekti duhet të dënohen publikisht. Këto episode nuk mund të përsëriten, pavarësisht se kush është lojtari i përfshirë”-tha ai.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...