Basketboll

LeBron James te Lakers, 154 milionë dollarë për 4 sezone

“Faleminderit Verilindja e Ohios për katër sezone të pabesueshme! Do të mbetet gjithmonë shtëpia ime”. Më këtë mesazh në Instagram, mbyllet transferimi më i rëndësishëm në NBA. LeBron James largohet nga Cleveland Cavaliers për t’iu bashkuar Los Angeles Lakers. Një lëvizje e pritshme, që u konkretizua vetëm në orët e fundit. “Mbreti” James do të qëndrojë për katër sezone te skuadra kaliforniane, e dyta më e titulluar në historinë e NBA, dhe do të përfitojë në total 154 milionë dollarë.

Prej javësh qarkullonin zërat për ringritjen e një prej emrave më të mëdhenj të basketbollit amerikan. Pas Chamberlain, Jabbar, Magic Johnson, Shaquille O’Neal dhe Kobe Bryant, historia e skuadrës më të dashur në Shtetet e Bashkuara pasurohet me një tjetër kapitull të jashtëzakonshëm. LeBron James është thirrur për  të ringjallur një ekip që pas “perëndimit” të Kobe Bryant nuk ka ditur të ringrihet. Titulli i fundit është fituar në 2010-ën, pas një finaleje të jashtëzakonshme me Boston Cetlics.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency