Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Lecce aktive në merkato, merr në huazim sulmuesin e talentuar të Milanit

Lecce vijon të gjuajë talentet e klubeve të mëdha italiane për të përforcuar organikën, teksa një ditë më parë arriti marrëveshjen për të marrë në huazim me të drejtë blerjeje mbrojtësin Gianluca Frabotta nga Juventusi.

Së fundi klubi jugor, që siguroi ngjitjen në Itali, ka arritur marrëveshjen me Milanin për huazimin e sulmuesit të talentuar, Lorenzo Colombo, i cili do t’i bashkohet Lecces në huazim të thjeshtë për një sezon.

Sulmuesi që luan edhe me Italinë U21, nuk ka gjetur hapësira te kuqezinjtë dhe sezonin që lamë pas u huazua te Spali në Serinë B, ndërsa tani do të provojë një eksperiencë në elitën e futbollit italiamn.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....