Formula 1

Leclerc bën ligjin në Gjermani, dominon provat e lira

Charles Leclerc ishte piloti më i shpejtë në përfundim të dy sesioneve të provave të lira të Çmimit të Madh të Gjermanisë, ndaelsa e 11-të sezonale në Botërorin e Formula 1. Piloti francez “fluturoi” me Ferrarin e tij duke regjistruar kohën më të shpejtë 1 minutë 13 sekonda e 449 të mijtat. Në superformë u shfaq edhe Ferrari tjetër i Sebastian Vettel që regjistroi një kohë të shpejtë vetëm 124 të mijtat më të ngadaltë se ajo e Leclerc duke u pozicionuar në vendin e 2-të. Koha e tretë më e mirë i takoi liderit të klasifikimit të përgjithshëm Leëis Hamilton i ndjekur nga Valteri Bottas që u rendit i 4-ti por me plot gjysmë sekondi më i ngadaltë se shoku i skuadrës. Max Verstappen, Romain Grosjean, Lance Stroll dhe Kimi Raikkonen kompletuan 10-shen e parë në sesionin e dytë të provave të lira në pistën e Hockenheim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency