Formula 1

Leclerc i nervozuar me Ferrarin: Respektova planet, por duhet të më japin shpjegime

“Pse Seb është përpara meje? Më jepni lejen që të provoj ta parakaloj, nuk jam budalla”, ishin disa nga frazat e dëgjuara në komunikimin me radio mes Charles Leclerc dhe drejtuesve të Ferrarit, me pilotin francez që u nis i pari në Singapor dhe e mbylli garën në vendin e dytë, pas shokut të tij të ekipit, gjermanit Sebastian Vettel.

Ky i fundit parakaloi Leclerc i favorizuar nga strategjia e “pit-stop”-it që e kreu i pari, por francezi nuk ishte aspak i bindur në kërkesën e drejtuesve për të mos provuar aventurën e parakalimit të tij në xhirot në vijim.

“Strategjia e “pit-stop”-it ishte vendosur para garës dhe u qëndrova planeve. E di që nuk ishte vendim kundër meje, por në të mirë të skuadrës. Megjithatë është e vështirë që të kuptohen disa gjëra kur je në makinë. Duhet të më sqarojnë disa gjëra, për të kuptuar këtë situatë”, tha francezi i zhgënjyer pas përfundimit të garës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency