Formula 1

Leclerc i zhgënjyer nga kolegët: Nuk pranojnë gabimet, ia vendosin fajin erës!

Gabimet e skuderisë, por edhe të tijat personale kanë ndikuar shumë deri në këtë pikë të sezonit për Charles Leclerc. Megjithatë, piloti i Ferrarit nuk është nga ata që fshihen dhe i pranon gabimet individuale, teksa herën e fundit që e bëri diçka të tillë ishte në Çmimin e Madh të Francës kur humbi kontrollin e njëvendëshes së tij ndërsa ishte në kryesimin e garës. Monegasku tashmë është i zhgënjyer nga kolegët e tij të cilët nuk i pranojnë lehtë gabimet individuale duke u justifikuar se faji mund të ketë qenë edhe i erës së madhe në pistë.

“Nuk e kuptoj se cila është arsye të fshehësh një gabim dhe ndonjëherë është shumë e qartë se gabimi vjen prej shoferit. Nuk i kuptoj kur ndonjëherë justifikojnë gabimet edhe si pasojë e erës në pistë. Nuk ka asgjë të keqe, gabimet ndodhin. Mua nuk më pëlqen të humbas kohë me justifikime pasi kështu nuk ecën para, kjo është diçka e mirë edhe për njerëzit me të cilët punojnë pasi ata e dinë kur unë gaboj. Ndaj, të gjithë në këtë formë mund të mësojmë më shumë.

Sa i përket sezonit, mendoj se kam pasur një progresion të vazhdueshëm prej kur jam bërë pjesë e Formula 1. Këtë vit kam bërë disa ndryshime, veçanërisht në mënyrën si i përgatis garat dhe më pas me ritualet pas garës. Por, kjo vjen me eksperiencën. Në vitin e kaluar unë nuk i kushtoja shumë rëndësi detajeve, por sa më shumë rritesh, edhe pse unë jam ende 24-vjeç, aq më shumë i sheh gjërat në një tjetër këndvështrim. Vitin e kaluar në pjesën e dytë të sezonit isha shumë i lodhur dhe nuk dua të më ndodhë diçka e tillë edhe këtë sezon sepse e di që kam shumë mundësi për të fituar gara. Tani jeta ime e re është shtëpia dhe stërvitja. Pa harruar dietën, e di që ka më shumë momente të mërzitshme kështu, por kjo bën diferencën”, u shpreh Leclerc.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
13Liverpool
1
0
1
0
2
2
0
1
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
17Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
18Crystal Palace
1
0
0
1
0
2
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency