Formula 1

Leclerc kthehet në shtëpi: Shpresoj të vijë “shpërthimi” i Ferrarit

Këtë fundjavë Formula 1 do të zhvendoset në Principatën e Monacos, ku më datën 26 Maj do të zhvillohet edhe gara e gjashtë sezonale, pas 5 të parave të dominuara tërësisht nga dy makinat Mercedes, me Hamilton e Bottas që kanë këmbyer vendet e par ame njëri-tjetrin.

Një fillim tejet i dobët për Ferrarin këtë sezon, sepse pas 5 garash, “kokëkuqja” nuk numëron asnjë triumf apo vend të dytë, ndërsa vetën më dy raste, njëherë me Vettel dhe një herë me Leclerc, ia ka dalë të ngjitet në podium.

Pikërisht ky i fundit, duket i frymëzuar këtë fundjavë, pasi gara do të zhvillohet në “shtëpinë” e tij, ndërsa në një intervistë të dhënë për mediat franceze, ka theksuar se shpreson që në Çmimin e Madh të Monacos, të vijë edhe shpërthimi i Ferrarit.

“Kemi bërë disa teste dhe ende nuk mund të themi se i jemi afruar Mercedesit, por inxhinierët tanë po punojnë shumë për të gjetur një zgjidhje. Shpresoj shumë që gara e Monacos, të sjellë edhe “shpërthimin” e Ferrarit, pasi është e pabesueshme që ende nuk kemi fituar në asnjë pistë”, tha Leclerc.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency