Formula 1

Leclerc rikthen entuziazmin te Ferrari, motori “lë në baltë” Vettelin

Charles Leclerc ka rikthyer entuziazmin në skuadrën e Ferrarit, pasi arriti të vendosë kohën më të shpejtë në provat zyrtare, duke siguruar kështu nisjen i pari në Çmimin e Madh të Austrisë.

Piloti nga Monaco arriti të regjistrojë një kohë rekord në pistën e Spielbergut, duke lënë pas vetes kampionin në fuqi të botës, Lewis Hamilton, ndërsa i treti do të niset piloti i Red Bull, Max Verstappen.

Vetëm vendi i 9 për pilotin tjetër të Ferrarit, Sebastian Vettel, i cili u “la në baltë” nga njëvendëshja e tij për shkak të një problemi në motor dhe nuk arriti të tentojë për një kohë më të mirë.

Ky është “pole position” i dytë për Ferrarin në këtë sezon, pas atij në Bahrein, ku sërish i pari u nis Leclerc dhe francezi ishte shumë pranë fitores, por nuk ia doli për një problem në motor.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency