Formula 1

Leclerc shpjegon përplasjen me Vettel: Duhet të jemi më pak agresivë

Në prag të garës së fundit sezonale në Abu Dhabi, piloti francez i Ferrarit, Charles Leclerc është rikthyer të flasë për incidentin e dy javëve më parë në Rio De Janiero, me shokun e skuadrës Sebastian Vettel.

Ky i fundit ishte larguar për të qëndruar pranë bashkëshortes, që solli në jetë fëmijën e tretë të tyre, ndaj i takoi Leclerc që të komentojë atë çfarë ndodhi në garën e parafundit në Brazil, ku të dy makinat Ferrari u përplasën me njëra-tjetrën dhe dolën nga pista para kohe.

“Më vjen keq për gjithçka ndodhi atje, por ishte edhe një episod disi i pafat. Kemi riparë videon disa herë, bashkë me pjesëtarë të stafit dhe Vettel e di mirë që nuk duhej të spostohej majtas, ndërsa unë mund të kisha bërë më mirë për të shmangur përplasjen. Megjithatë nuk duhet dhe nuk do të jemi më kaq agresivë me njëri-tjetrin”, deklaroi Leclerc.

Të dy pilotët e Ferrarit kanë pasur probleme të shumta gjatë këtij sezoni, duke dueluar ashpër në shumë raste, ndërsa Lelerc ka kritikuar shpesh edhe urdhrat e drejtuesve të skuadrës, që kanë qenë në favor të Vettel.

“Nuk kemi një hierarki mes nesh, pasi të dy jemi të fortë mjaftueshëm sa për të synuar fitoren. Megjithatë kemi porosi që të mbajmë më shumë distancë me njëri-tjetrin dhe të jemi më pak agresivë”, u shpreh Leclerc.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency