Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Leclerc vendos kohën më të mirë, niset i pari në Francë

Charles Leclerc do të niset i pari në Çmimin e Madh të Francës. Piloti nga Monaco vendosi kohën më të shpejtë në provat zyrtare dhe fitoi të drejtën për t’u nisur i pari, teksa tashmë do të kërkojë një tjetër sukses në garën e nesërme.

Vetëm vendi i dytë për rivalin kryesor të tij, kampionin në fuqi Max Verstappen, ndërsa pas tij piloti tjetër i Red Bullit Sergio Perez dhe i katërti Lewis Hamilton.

Vlen të theksohet se makina tjetër e Ferrarit, ajo e Carlos Sainz do të niset e fundit, pasi ka ndërruar dy herë centralinën dhe ka marrë dy pezullime radhazi.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...