Merkato

Ledian Memushaj kërkohet nga Salernitana

Sezoni i Ledian Memushajt nuk ishte ndër më entuziazmuesit në karrierën e mesfushorit. Vlonjati zbriti në fushë në 17 ndeshje të Serisë A, duke mos gjetur asnjëherë rrugën e rrjetës me Beneventon. Megjithatë, pavarësisht paraqitjeve jo në maksimumin e mundshëm, ofertat për 31-vjeçarin nuk mungojnë.

Sipas mediave në Itali, klubi i Salernitanës është gati të përfitojë shërbimet e futbollistit shqiptar. Drejtori sportiv, Fabiani, dhe trajneri, Collantuono, janë të bindur tek aftësitë e Memushajt dhe për këtë arsye pritet të nisin bisedimet me Beneventon. Marrëdhënia e mirë mes 2 klubeve mund të favorizojë mbylljen me sukses të negociatave.

Pronari i klubit nga Salerno është Claudio Lotito, i cili është edhe presidenti i Lazios, dhe në përzgjedhjen e vlonjatit si një prej përforcimeve të merkatos së verës mund të ketë ndikuar Igli Tare.

Salernitana e mbylli kampionatin e Serisë B në vendin e 12-të, duke qenë 9 pikë larg zonës së “Play-offi”-t. Ledian Memushaj, i cili është ende nën kontratë me Beneventon, e njeh mjaft mirë Serinë B, duke qenë se në karrierën e tij ka luajtur për 7 vite në këtë ligë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top