Serie B

Ledian Memushaj rikthehet te Pescara

Ledian Memushaj do të luajë në Serinë B italiane gjatë sezonit të ardhshëm, por këtë do ta bëjë me fanellën e Pescara-s. Mesfushori shqiptar vendosi të largohet nga Benevento për t’iu bashkuar klubit abrucez.

31-vjeçari gjeti akordin me drejtuesit e Pescara-s dhe tashmë pritet vetëm formalizimi i akordit si edhe që ish-kapiteni të zbresë në fushë me pjesën tjetër të ekipit, nën urdhrat e trajnerit Pilon.

Sezonin e kaluar, lojtari i kombëtares shqiptare dëshironte të vazhdonte të luante në Serinë A italiane dhe për këtë arsye zgjodhi të huazohej te Benevento.

Një vit i pafat ai i Memushajt, i karakterizuar nga forma e dobët e skuadrës dhe dëmtimet, që në pjesën më të madhe të ndeshjeve e lanë jashtë fushës.

Edhe pse sipas marrëveshjes, pas huazimit Benevento kishte obligimin që të firmoste kontratë 2-vjeçare me mesfushorin, ishte vetë Memushaj ai që hoqi dorë nga klauzola.

Ledian Memushaj kërkonte me patjetër të kthehej te Pescara, aty ku nga viti 2014 deri më 2017-ën numëron mbi 100 ndeshje dhe përpara dy sezoneve festoi ngjitjen në elitën e futbollit italian. Klubi abrucez do të jetë pikënisja e vlonjatit për t’u rikthyer në nivele të larta.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency