Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ledian Memushaj zyrtarisht te Benevento

Ledian Memushaj zyrtarisht te Benevento. Mesfushori i Kombëtares Shqiptare ka në nshkruar me skuadrën nga rajoni i Kampanjës duke i dhënë lamtumirën Pescarës. Lajmin e bën të ditur vetë klubi verdhekuq në një komunikatë zyrtare të publikuar në faqen e internetit ku thekson se ka arritur marrëveshjen për transferimin e përkohshëm por me detyrim blerje në fund të sezonit, çka do të thotë se 30-vjeçari i lindur në Vlorë do të jetë lojtar i Beneventos edhe gjatë sezonit të ardhshëm, pavarësisht ecurisë së tij gjatë këtij sezoni.

Benevento ka mbyllyr akordin per 200 mije euro per huazimin e lojtarit shqiptar te cilesuar tashme si nje ekspert per kampionatin e Serise A ndersa do te derdhe 800 mije euro per ta blere perfundimisht kartonin e tij nga Pescara. Blerja e detyrueshme do te jete ne baze te numrit te ndeshjes dhe performances se lojtarit shqiptar.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...