Premier League

Leeds godet sërish në merkato, gjen menjëherë zëvendësuesin e Phillips

Pasi shiti Kalvin Philips te Manchester City, Leeds United ka reaguar menjëherë, duke blerë nga Leipzig mesfushorin Tyler Adams. Amerikani 23-vjeçar i ka kushtuar rreth 23 milionë euro klubit anglez, teksa palët kanë firmosur një kontratë që do t’i mbajë lidhur deri në verën e 2027-ës.

Tyler Adams ishte një kërkesë e trajnerit amerikan të Leeds-it, Jesse Marsch, i cili në fillim të sezonit të kaluar drejtoi Leipzigun dhe vuri veton, duke e cilësuar mesfushorin si idealin për të zëvendësuar Kalvin Philips.

Ky i fundit u shit te Manchester City pak ditë më parë, për një shifër prej rreth 55 milionë eurosh. Deri tani Leeds ka shitur përveç anglezit, edhe brazilianin Raphinha, ndërsa në skuadër kanë ardhur mesfushorët Brenden Aaronson e Marc Roca, si dhe mbrojtësi Rasmus Kristensen.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency