Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Leeds merr tri pikët ndaj Nottingham, Leicester harron të fitojë

Përveç Chelsea-Liverpool që u mbyll me rezultatin 0-0, këtë martë u zhvilluan edhe tre takime të tjera të prapambetura, me Bournemouth-Brighton që u mbyll me rezultatin 0-2, me golat që u realizuan nga Ferguson në minutën e 27’ dhe Enciso në minutën e 90+1’.

Pas këtij takimi Bournemouth renditet në vend të 18-të me 27 pikë, teksa Brighton në vend të gjashtë me 46 pikë.

Lexo edhe: 

Leeds United mori fitoren minimale 2-1 ndaj Nottingham Forest, me golat që për vendasit i realizuan Harrison në minutën e 20’ dhe Sinisterra në minutën e 45+1’, teksa për miqtë shënoi Mangala në minutën e 12’.

Pas këtij takimi Leeds renditet në vend të 13-të me 29 pikë, teksa Nottingham në vend të 17-të me 27 pikë.

Leicester-Aston Villa u mbyll me rezultatin 1-2, për “dhelprat” rrugën drejt rrjetës e gjeti Barnes në minutën e 35’, teksa për miqtë realizuan Watkins në minutën e 24’ dhe Traore në minutën e 87’.

Pas kësaj ndeshje Leicetser vijon të vuajë në vend të 19’ me 25 pikë, teksa Aston Villa renditet në vend të shtatë me 44 pikë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...