Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Leeds United do shkarkojë Javi Garcian, skuadra i besohet ish-trajnerit të Anglisë

Leeds United ka vendosur të shkarkojë trajnerin Javi Gracia, me drejtimin e skuadrës që do t’ia besojë ish-trajnerit të Anglisë, Sam Allardyce.

Leeds është i 17-ti në renditjen e Premier League, pra mbi zonën e rënies vetëm në diferencë golash, me katër ndeshje të mbetura këtë sezon.

Lexo edhe: 

Gracia, i emëruar në shkurt si pasardhësi i Jesse Marsch, ka fituar vetëm tre nga 11 ndeshjet e kampionatit.

Leeds ka humbur katër nga pesë ndeshjet e fundit dhe përballet me liderin Manchester City të shtunën.

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....