Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Leeds United në sulm, tenton merkato te Chelsea dhe Barcelona

Milani lëviz në merkato
Milani lëviz në merkato

Leeds United po mendon që tani për merkaton e verës, edhe pse është herët dhe i duhet të sigurojë qëndrimin në Premier League.

Gjithsesi mediat në Britaninë e Madhe raportojnë se Leeds mund të tentojnë në verë mesfushorin e Chelsea, Ruben Loftus-Cheek, një dëshirë e madhe e ish-trajnerit Jesse Marsch gjatë janarit.

Anglezët ndërkohë kanë në listën e objektivave edhe një tjetër lojtar. Bëhet fjalë për talentin e Barcelonës, Ilias Akhomach.

19-vjeçari, i cili luan si sulmues i djathtë kryesisht, nuk po pranon të rinovojë me katalanasit dhe Leeds United është gati të përfitojë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...