Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Leeds United nuk i ndahet Salzburg, firmos me mbrojtësin austriak  

Leeds United ka nënshkruar me mbrojtësin Max Wober nga Red Bull Salzburg, në një marrëveshje katërvjeçare e gjysmë, për një tarifë të pazbuluar raportojnë mediet britanike.

24-vjeçari luajti nën drejtimin e trajnerit të Salzburg, Jesse Marsch, ku bëri 125 paraqitje.

Wober, i cili mund të operojë si qendërmbrojtës dhe mbrojtës i majtë, bëhet nënshkrimi i parë i klubit të Elland Road në afatin kalimtar të janarit.

Ai mund të bëjë debutimin e tij në ndeshjen e raundit të tretë të FA Cup të së dielës në Cardiff City.

Wober u bë nënshkrimi më i shtrenjtë i Bundesligës austriake në gusht 2019-ës, kur përfundoi një transferim prej 10.5 milionë eurosh nga Ajax në Salzburg.

Më herët Leeds ka afruar edhe lojtarë të tjerë që kanë qenë pjesë e Red Bull Salzburg, duke vërtetuar në njëfarë forme që e ka të vendin e preferuar për të bërë blerje.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...