Premier League

Leeds United rikthehet pas 16 vitesh në elitën e futbollit anglez

Pas 16 vitesh mungesë, Leeds United rikthehet në Premier League. Në fakt, ngjitja në elitën e futbollit anglez u zyrtarizua pa qenë nevoja që skuadra e drejtuar nga argjentinasi Marcelo Bielsa të zbriste në fushë. Skuadra e vendin të dytë në Championship, West Bromwich Albion, u mposht 2-1 në fushën e Huddersfieldit në ndeshjen hapëse të javës së parafundit, me Leedsin që siguron një nga dy vendet e para edhe nëse do t’i humbasë dy takimet e fundit.

Kujtojmë që Leeds është një emër i rëndësishëm i futbollit anglez, pas ka mundur të shpallet kampion i elitës në tri raste 1969, 1974 e 1992, si dhe ka luajtur në finalen e Ligës së Kampionëve në vitin 1975, ku humbi përballë Bayernit të emrave të mëdhenj si Maier, Beckenbauer dhe Mueller.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency