Premier League

Leedsi është thjesht spektakolar, fiton 4-3 ndaj Fulhamit

Leeds United i kishte munguar gjatë Premier League-s. Skuadra e drejtuar nga “I çmenduri” Marcelo Bielsa, pas debutimit me humbje 4-3 ndaj Liverpoolit (por me lojë spektakolare), regjistroi të njëjtin rezultat, por këtë herë në favorin e saj (4-3) ndaj Fulhamit në “Elland Road”.

Vendasit nisëm vrullshëm takimin, duke e zhbllokuar atë që në minutën e 5-të me Costan, po u ndëshkuan në minutën 34-t me një 11-metërsh të ekzekutuar saktë nga Mirovic. Gjithsesi, Leedsi shkoi në pushimin mes pjesëve në epërsi, pasi një tjetër penallti, këtë herë kundër Fulhamit, u shndërrua në gol nga Klich.

Skuadra e Bielsës shënoi edhe dy herë të tjera me fillimin e pjesës së dytë, me Bamford dhe sërish Costan, duke dhënë përshtypjen se gjithçka u mbyll, por londinezët befasuan vendasit me dy gola të njëpasnjëshëm të realizuar nga Reid dhe Mitrovic, që e ndezën edhe më shumë sfidën në minutat e fundit, me Leedsin që u shtrëngua fort në mbrojtje për të ruajtur epërsinë dhe marrë fitoren e parë sezonale.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency