IPKO Superliga

Legjenda angleze mbërrin në Kosovë, blen 50% të aksioneve të Ferizajt!

Pasi siguroi mbijetesën në IPKO Superligën e Kosovës duke bërë një fund sezoni fantastik skuadra e Ferizajt është bërë me aksionerë të rij dhe lajmi i bujshëm ka të bëjë me faktin se aksioner i klubit kosovar është bërë një ish futbollist i kombëtares angleze. Brian Dean do të jetë aksioner i skuadrës kosovare pasi ka blerë 50% të aksioneve të Ferizajt. Gjithçka është bërë publike nga vetë klubi i Ferizajt në faqen zyrtare. 51-vjeçari Brian Dean është një emër i njohur në futbollin botëror, pasi është aktivizuar në klube me emër si Sheffield United, Leeds United, Benfica, Leicester, West Ham dhe Sunderland. Ndërkohë që për 2 vite ka qenë pjesë edhe e kombëtares angleze nga 1991 në 1992-in.

NJOFTIMI I FERIZAJT:

DITË E MADHE PËR KF FERIZAJ.

Ferizaj, 07/07/2019:.Sot eshtë një ditë e madhe për klubin tonë, një ditë që e kemi pritur që sa vite. Sot klubi jonë do të privatizohet nga ish-futbollisti i Premier League, Brian Dean dhe donatorët e tjerë vendor.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency