Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Legjenda Bebeto, bashkëpunëtor i Partizanit

Një emër i madh i futbollit botëror vesh fanellën e Partizanit. Bëhet fjalë për kampionin e Botës, Bebeto, i cili u shpall kampion me Brazilin në vitin 1994 pasi mundi në finale Italinë. Gjatë një udhëtimi në Brazil, presidenti i Partizanit, Gazmend Demi u prit nga legjenda e Selecaos, i cili veshi fanellën e kuqe të firmosur nga të gjithë lojtarët e skuadrës kryeqytetase. Vizita e numrit 1 të klubit të kuq lidhet me një bashkëpunim të rëndësishëm që klubi shqiptar synon të nisë me një nga akademitë më prestigjioze të Brazilit. Lajmin e bën të ditur vetë klubi i kuq në faqen zyrtare që thekson se marrëveshja me akademinë mund të konkretizohet shumë shpejt dhe brenda pak kohësh në radhët e Partizanit mund të afrohen emra të talentuar të futbollit brazilian. “Bebeto gjithashtu pritet të vijë në Shqipëri, me ftesë të presidentit të Partizanit, Gaz Demi”, tjheksohet në komunikatë. Pas afrimit të Luciano Moggit por edhe trajnerit Mark Iuliano, Partizani hedh një ytjetër hap të madh për ndërkombëtarizimin e markës së klubit.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...