Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Legjenda e futbollit gjerman, kritika Bayernit për Kane: 100 milionë për një 30-vjeçar?!

COLOGNE, GERMANY - FEBRUARY 29: (BILD ZEITUNG OUT) Lothar Matthaeus looks on prior to the Bundesliga match between 1. FC Koeln and FC Schalke 04 at RheinEnergieStadion on February 29, 2020 in Cologne, Germany. (Photo by Mario Hommes/DeFodi Images via Getty Images)

Bayerni i Mynihut po përpiqet (deri tani pa sukses) të blejë Harry Kane, sulmuesin e Tottenhamit dhe kapitenin e kombëtares së Anglisë, por jo të gjithë janë dakord për raportin cilësi/moshë/çmim. Kundër këtij operacioni është ish-lojtari i Bayernit, legjenda e futbollit gjerman, Lothar Matthaus, një zë që është pothuajse gjithmonë shfaqet për të kritikuar.

Lexo edhe: 

“Kane është i zgjuar, vrapon mirë dhe luan shumë mirë me kokë, por a është 100 milionë çmimi i duhur për një lojtar që është thuajse 30 vjeç? Është e diskutueshme”, është shprehur Matthaus në rubrikën e opinioneve në “Sky Sports”.

“Nëse Bayerni do të kishte rinovuar kontratën e Lewandowskit për tre vjet, me një rritje të pagës, do të ishte më lirë dhe do të shpëtonte një vit pakënaqësie”, tha ai, duke iu referuar sezonit të kaluar.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...