Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Legjenda e Man. United ngre në qiell portugezin: Po të ishte tek Arseali, do t’i kishin ngritur statujë

Rio Ferdinand, ish-futbollisti legjendar i Manchester United, ka vlerësuar mesfushorin portugez, Bruno Fernandes, për atë që po jep te “Djajtë e Kuq”.

“A i keni parë statistikat e Brunos? Uau! Ai djalë… Ajo që po bën është e jashtëzakonshme. Nëse do të ishte tek Arsenali, me siguri në këtë moment do t’i kishin bërë një statujë në “Emirates” me shifrat që ka arritur”.

Lexo edhe:

Ferdinand e sheh portugezin si kapitem të Man. United.

“Nëse Bruno e meriton të jetë kapiten sezonin e ardhshëm? 100%. Që kur nënshkroi, ai ka qenë lojtari më me ndikim që kemi pasur. Ai ka mbajtur shiritin në krahë kur Maguire nuk ka luajtur. Mendoj se është e natyrshme që ai të jetë kapiten sezonin e ardhshëm”.

Bruno Fernandes, 28 vjeç, është pjesë e “Djajve të Kuq” që nga janari 2020. Ai ka shënuar 11 gola dhe numëron 12 asistime në 52 ndeshje këtë sezon.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...