Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Legjenda e Manchester United paralajmëron Messin: MLS e vështirë, kushtet e ndryshme…

Wayne Rooney, një legjendë e Manchester United, trajneri aktual i DC United në MSL, paralajmëron Lionel Messin se nuk do ta ketë të lehtë tek Inter Miami.

“Ai nuk do ta ketë të lehtë. Tingëllon çmenduri, por lojtarët që e kanë provuar mendojnë se është një ligë e vështirë. Udhëtimi, kushtet e ndryshme në qytete të ndryshme… Dhe ka shumë energji dhe intensitet në fushë”.

Lexo edhe:

Pas largimit nga “Djajtë e Kuq” (pas 14 vitesh), Rooney luajti 52 ndeshje për DC United gjatë dy viteve, nga 2018 deri në 2020, dhe shënoi 25 gola.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...