Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Legjenda e Milanit: E njoh Fonsecan kur ishim të dy në Ukrainë, është i përgatitur

Sipas “Gazzetta dello Sport”, Paulo Fonseca duhet të zyrtarizohet si trajner i Milanit të mërkurën ose të enjten e ardhshme, pasi u njoftua largimi i tij nga komanda teknike e Lille.

Trajneri portugez i thotë lamtumirë klubit francez, ku ishte për dy sezone, dhe zëvendësohet nga Bruno Génésio.

Mauro Tassotti, ish-lojtar dhe ndihmëstrajner i klubit italian, ka komentuar emërimin e mundshme të trajnerit portugez, duke e vlerësuar shumë dhe duke treguar se e njeh prej disa vitesh:

Lexo edhe:

“Paulo Fonseca është një trajner i mirë. E kam njohur kur kam punuar në Ukrainë me ekipin kombëtar. Kemi folur shumë me të, është shumë i përgatitur. Pra, për të qenë i suksesshëm në Milano, ju duhet edhe diçka më shumë, jo vetëm aftësi. Duhet të menaxhosh gjithë botën”, ka shpjeguar ai në një intervistë për TV Play.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...