Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Legjenda e “raketës”, qendër sportive tenisi në Shqipëri

Legjenda e tenisti, Rafael Nadal do të hapë një qendër sportive tenisi në Durrës. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri i vendit, Edi Rama, i cili, përmes një postimi në rrjetet sociale paraditen e kësaj të enjteje, ka bërë me dije se është nënshkruar marrëveshja mes shtetit shqiptar dhe kompanisë së spanjollit.

“Qendra Sportive e legjendës së tenisit Rafa Nadal do të hapë dyert në Durrës për fëmijët dhe të pasionuarit e këtij sporti nga Shqipëria e rajoni, krah për krah me Akademinë e Futbollit të Manchester City-t”, shkruan Rama në postimin e  tij në Facebook. Marrëveshja është nënshkruar nga  Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu.

Lexo edhe: 

Diçka e tillë ishte paralajmëruar nga kreu i qeverisë disa muaj më parë, teksa krahas qendrës sportive të tenistin, në Durrës ka nisur puna dhe për Akademinë e Manchester City-t. Me këtë nismë, pritet që sporti I tenisit të marrë më shumë vëmendje, pasi nuk është një sport shumë i zhvilluar.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....