Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Legjenda e Realit drejt Bundesligës, Union Berlin i ofron pankinën

Bonucci drejt rikthimit në Serinë A, e kërkon klubi i njohur
Bonucci drejt rikthimit në Serinë A, e kërkon klubi i njohur

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka dalë në skenë emri i legjendës së Realit të Madridit, Raul Gonzales.

46-vjeçari drejton Real Madrid Castilla, të rinjtë e kryeqytetasve spanjollë dhe është ende në pritje të një mundësie për të treguar aftësitë e tij në një skuadër profesioniste.

Unioni i Berlinit duket skuadra e duhur për Rqaul që mund të bëjë trampolinën nga Bundesliga, në një ekip me futbollistë mjaft cilësorë, por që prej javësh janë zhytur në krizë rezultatesh.

Kontaktet mes palëve kanë nisur dhe pritet që shumë shpejt Raul ta ndajë mendjen, nëse do të pranojë ofertën e gjermanëve, apo do të vijojë qëndrimin në Madrid.

Lexo edhe:

Vlen të theksohet se nën drejtimin e zviceranit Fischer, Union Berlin bëri një sezon në kufijtë e perfektes vitin e kaluar, duke siguruar edhe kualifikimin në zonën Champions të renditjes.

Megjithatë fitorja në kryeqytetin gjerman mungon që prej 26 gushtit, teksa në 15 ndeshje mes Championsit dhe Bundesligës, Unioni i Berlinit numëron 13 humbje dhe vetëm dy barazime.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...