Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Legjenda e United kundër Ten Hag: Solskjaer më lart se holandezi!

Ish-sulmuesi legjendar i Manchester United, Dwight Yorke, i del kundër trajnerit Erik ten Hag. Yorke, që ka shkruar historinë me 20-herë kampionët e Anglisë dhe ka fituar dhe tripletën në 1999, është shfaqur skeptik sa i takon progresit të United nga sezonit të kaluar dhe shton se Ole Gunnar Solskjaer ka bërë një punë më të mirë sesa holandezi.

Skuadra e Erik ten Hag është e pozicionuar në katërshen e parë të renditjes në Premier League dhe ka fituar Carabao Cup, por nuk ka arritur të konkurrojë për titullin kampion, pasi ka marrë nëntë humbje këtë edicion. Për këtë arsye, Dwight Yorke ka shfaqur rezervat e tij lidhur me teknikun holandez.

Lexo edhe:

”Nëse jeni një trajner i Manchester United, gjithmonë do të kritikohesh edhe për detajet më të vogla. Erik ten Hag ka humbur nëntë ndeshje në kampionat, nuk ka asnjë vend ku të fshihet. Solskjaer bëri një punë më të mirë se Ten Hag në dy sezonet e tij të plota.

Njerëzit flasin rreth suksesit në Carabao Cup, arritjes së finales së FA Cup, por rezultatet nuk janë aspak të mira. Skuadra po tenton në mënyrë të dëshpëruar për të siguruar vendin e katërt, por nuk besoj se Man.United duhet të jetë duke luftuar për objektiva të tillë”, përfundoi Dwight Yorke.

Manchester United i kanë mbetur dhe katër ndeshje nga fundi i sezonit dhe duhet të koleksionojë 9 pikë që të sigurojë zonën Champions. Ndërkohë, më datë 3 Qershor do të luajë finalen e FA Cup ndaj Man.City.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...